Youtubeři

13. října 2022 17:19

redakce Prima Lajk

VIDEO: Známý český youtuber se přiznal k užívání steroidů. Co mu na to řekli fanoušci?

Oblíbený český fitness youtuber Jakub Enžl konečně přiznal to, co si mnoho jeho fandů dávno myslelo. Mnozí ale stejně neskrývají své zklamání.

Jakub Enžl patří na youtuberské fitnessové scéně u nás mezi známá a prověřená jména. Ve svých videích se věnuje cvičení, kulturistice či zdravému životnímu stylu a vyrýsovanými fotkami na Instagramu je pro mnohé vzorem. Nyní ovšem přišel s přiznáním, které asi není pro jeho fanoušky nijak šokující a asi ho vzhledem k jeho muskulatuře všichni tak trochu čekali, i přesto ovšem vzbudilo na YouTube velké vášně.

Ano, Enžl se po letech přiznal k užívání steroidů, což je ve světě kulturistiky a sportu po právu velmi kontroverzní téma, jež vždy vyvolá velké diskuze. A nejinak tomu je i tentokrát. Youtuber přiznává, že k „sypání“ přešel už v 19 letech, protože věděl, že vysněné postavy přírodní cestou nedosáhne. Nyní už ví, že přejít k těmto látkám v tak brzkém věku byla chyba a razantně předtím své příznivce varuje.

Youtuber tvrdí, že videem rozhodně nechce své mladé diváky k užívání steroidů přemlouvat, jen už jim chtěl říci pravdu a zároveň jim říci všechny klady a zápory. K plusům prý podle něj patří mimo jiné zrychlená regenerace a samozřejmě větší růst svalů. Mezi negativní účinky pak mohou patřit zdravotní komplikace v čele s problémy se srdcem. On měl však pouze akné a naopak si začal své zdraví více hlídat.

Proč přišel s přiznáním až nyní? Bál se totiž, že své mladé fandy demotivuje a budou si myslet, že vysněné vypracované postavy nebudou moci získat naturální cestou. Bál se, že by kvůli tomu mnozí se cvičením sekli. Nyní už jim ale nechtěl lhát a šel prostě s pravdou ven a každý ať si jeho slova přebere po svém. Na situaci se ve videu podíval z obou pohledů a podotkl, že i „sypači“ musí extrémně makat a rozhodně to není jednodušší cesta. A dodává, že se se steroidy musí i tak zacházet obezřetně a nejlépe se o nich poradit s někým, kdo tomu rozumí.

Většina fandů pak jeho přístup a přiznání ocenila a mají k němu i nadále respekt. „Jakube, tímto jsi u mě dost stoupnul. Jde vidět, že to máš v hlavě pěkně srovnané,“ tvrdí jeden ze skalních fandů. Jiní neskrývají zklamání a pár lidí také podotýká, že špatné stránky steroidů malinko zjednodušuje. Na jakou stranu se stavíte vy?

Sdílejte článek
Štítky youtuber přiznání kulturistika steroidy Jakub Enžl

Přečtěte si také