Youtubeři

10. června 2020 11:54

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Známý youtuber nedostává od YouTube peníze za svá videa! Jaký zakázaný obsah natáčí?

Youtuber Roth Wellden se vzteká, že má čím dál tím větší problém s monetizací videí na YouTube.

Roth Wellden natáčí na YouTube už nějaký ten pátek, ale doteď neměl se zpeněžením svých videí žádné velké problémy. V nejnovějším videu však přiznal, že jeho hlavní příjmy jsou momentálně hlavně z Twitche, protože má na naprosté většině svých videí na YouTube oranžový dolar. To znamená, že jsou videa s monetizací v omezeném režimu a on musí čekat, až video moderátor zkontroluje. Jenže to může trvat i týden a příjmy z takového videa jsou pak až dvojnásobně nižší.

To ale není jediný problém. Roth Wellden totiž říká, že jeho videa neporušují žádné z pravidel pro monetizaci videí. Přesto má třeba posledních deset videí nezpeněžených. Navíc když už moderátor video ručně zkontroluje, často potvrdí, že pro zpeněžení vhodné není – a to přesto, že pravidla na YouTube neporušuje. Adam si kvůli tomu myslí, že si na něj YouTube zasedlo a nechápe, proč má tolik videí demonetizovaných.

Nově si Roth Wellden založil další kanály na YouTube pro rozdělení své tvorby – nově tak má herní kanál pro streamování her, potom svůj hlavní kanál pro reakce na Reddit nebo povídací videa a nakonec hudební kanál. Možná tak doufá, že alespoň videa na jeho dalších kanálech nebudou mít podobný problém se zpeněžováním. No, každopádně těžko říct, jestli mají Adama Jíchu už na black listu. Na jednu stranu to celé vypadá jako náhoda, na druhou stranu nesmíme zapomenout, že kdysi natáčel videa například o dark webu, která ke zpeněžování rozhodně vhodná nebyla…


Přečtěte si také