Youtubeři

6. ledna 2020 15:25

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Známý youtuber řekl konečně pravdu o svém ukradeném kanálu. Proč o něm TVTwixx sprostě lhali?

Není to tak dávno, co přišel youtuber Roth Wellden o svůj youtube kanál se 300 tisíci odběrateli. Strhla se kolem toho velká debata a TVTwixx natočili video s tím, že znají pachatele.

Youtuber Roth Wellden alias Adam Jícha přišel minulý rok o svůj youtube kanál, protože naletěl na podvodný e-mail a nainstaloval si namísto hry nevědomky program, který okamžitě začal odesílat jeho data útočníkovi. Ten už pak youtuberovi hacknul nejen youtube účet, ale získal taky jeho občanku. Celou kauzu vysvětluje podrobně Roth Wellden ve svém videu. Kanál se mu podařilo získat naštěstí koncem roku zpátky. Musel si však kvůli tomuhle útoku změnit občanku.

Napadeno bylo několik youtuberů po celé Evropě, ale jak se říká, tonoucí se stébla chytá. Známá firma Danny z TVTwixx tak natočil video o tom, že zná pachatele, který youtuberovi jeho kanál ukradl. Řekl, že přesně ví, jak to všechno bylo, a obvinil jednoho tělesně handicapovaného chlapce z Mostu. Roth Wellden na jeho video reagoval a naprosto se mu vysmál. V podstatě už většina lidí začíná mít z Dannyho srandu, je totiž známý tím, že si vymýšlí naprosté nesmysly a dělá si z toho srandu. Škoda jen, že takhle útočí a obviňuje neuvěřitelné množství lidí, kteří to už moc jako srandu neberou.

Adam se tedy rozhodl objasnit všechny informace, které Danny uvedl nepřesně nebo si je vymyslel. Nejdůležitější ze všeho však je chovat se bezpečně na internetu tak, aby se vám nic podobného nestalo, chránit si svůj prohlížeč, hesla neustále obměňovat a nestahovat si neznámé programy z e-mailů.


Přečtěte si také