Youtubeři

4. května 2020 10:56

sarka.turcekova@gmail.com

YouTube definitivně vymazal tento slavný kanál! Co zakázaného se na něm objevilo?

YouTube vymazalo kanál konspiračního teoretika a bývalého fotbalisty Davida Ickeho. Vedení tak prý chtělo zastavit šíření dezinformací během pandemie koronaviru.

David Icke je autorem mnoha konspiračních teorií, které prezentuje – nebo spíše prezentoval – na svém youtube kanále. Jeho poslední konspirační teorie se však týkala koronaviru, o němž prohlásil několik kontroverzních tvrzení včetně toho, že je koronavirus spojený s mobilní sítí 5G. YouTube, které je ve vlastnictví společnosti Google, uvedl, že kanál Davida Ickeho byl odstraněný kvůli porušení jasných zásad týkajících se obsahu o COVIDu-19.

YouTube má dle jeho mluvčího jasná pravidla, která zakazují jakýkoli obsah, který zpochybňuje existenci a přenos COVIDu-19 tak, jak je to popsáno podle WHO a NHS. Mezi potenciálně škodlivá tvrzení, které uvedl, patří popření existence COVID-19; propojení současné krize s mobilní technologií 5G a naznačení, že za krizí stojí židovští kulturisté; že viry nelze přenášet přímým fyzickým kontaktem nebo zprostředkujícími předměty a že lidé se zdravým imunitním systémem jsou v bezpečí před nákazou. Navíc byla videa Ickeho zhlédnuta nejméně 30milionkrát.

Sdílejte článek

Přečtěte si také