Youtubeři

13. prosince 2022 12:47

redakce Prima Lajk

Youtuber během živého přenosu vybral rekordní částku. Na jakou charitu peníze poputují?

Influencer zorganizoval jednu z největších charitativních sbírek posledních let.

Blížící se vánoční svátky jsou ideální dobou pro všemožné charitativní sbírky a nadace. Svou každoroční tradici tak samozřejmě neporušil ani irský youtuber JackSepticEye, vlastním jménem Sean William McLoughlin, který se proslavil vlogy, vtipnými let's play a právě i charitativními sbírkami v podobě dlouhých streamů zvaných Thankmas, s nimiž začal už v roce 2018.

Od té doby každý rok kolem Vánoc dvaatřicetiletá internetová hvězda uspořádá obří akci se známými tvářemi, youtubery a influencery, během níž mohou lidé přispívat penězi na dobrou věc. Pro tento rok se JackSepticEye spojil s neziskovou organizaci World Central Kitchen, která se věnuje poskytováním potravin na místech zasažených přírodní či válečnou katastrofou.

Během desetihodinového streamu, kde se objevil například herec Jack Black, oblíbená streamerka Valkyrae nebo youtuber Markiplier, se vybralo neuvěřitelných 10 milionů dolarů, což je neuvěřitelný úspěch. Tím největším překvapením celého streamu byl asi anonymní dárce, který sám věnoval 3,7 milionu dolarů, a výrazně tak ovlivnil konečnou částku. Sám JackSepticEye a každý dárce na sebe může být pyšný, protože vybraných 10 milionů dolarů poputuje na dobré účely a pomůže tisícům lidí.


Přečtěte si také