Youtuber byl nalezen mrtvý poté, co urazil šéfa drogového kartelu. Co mu proboha řekl?

Mladík byl nalezen mrtvý s několika střelnými ranami jen pár dní poté, co ve videu urazil bosse známého drogového kartelu.

Jestli nás něco naučil seriál Narcos o vzestupu a pádu vládce drogového impéria Pabla Escobara, tak to bylo to, že si není radno zahrávat s drogovým kartelem, natož s jeho bossem. Bohužel to potvrdil i teprve sedmnáctiletý mladík z Mexika Juan Luis Lagunas Rolases, který doplatil na to, že veřejně zesměšnil drogového magnáta Nemesia Oseguera Cervantese aka El Mencha.

Mladý Mexičan byl na internetu známý pod přezdívkou El Pirata de Culiacán, což v překladu znamená „Pirát z Culiacánu“. Na sociálních sítích si vybudoval poměrně velkou fanouškovskou základnu díky videím, kde jako nezletilý popíjel alkohol a sem tam bral i drogy. V jednom z jeho posledních videí však urazil jednoho z nejnebezpečnějších mexických drogových bossu El Mencha z kartelu Jalisco New Generation Cartel, což neměl dělat.

Poté, co bylo video, ve kterém Juan vzkazuje El Manchovi, aby mu „Vykouřil p*ro“, sdíleno na sociálních sítích, vtrhla do místního baru, kde se mladík nacházel, skupinka ozbrojených lidí a několikrát na youtubera vystřelila. Juan utrpěl nejméně 15 střelných ran a na místě byl prohlášen za mrtvého. Ačkoli policie zahájila vyšetřování a spojitost mezi smrtí mladého Mexičana a videem byla zřejmá, šetření se nakonec smetlo pod koberec.

Sdílejte článek
Štítky smrt zahraničí drogový kartel Mexiko

Přečtěte si také