Youtubeři

15. listopadu 2022 12:43

redakce Prima Lajk

Youtuberka byla zatčena kvůli bizarní ochutnávce jídla. Vážně jedla netopýří polévku?

Gurmánka šlápla se svou ochutnávkou vedle.

V asijských zemích jsou ochutnávky jídla na kameru obrovským hitem. Thajská učitelka Phonchanok Srisunaklua, která má zároveň YouTube kanál Gin Zap Bep Nua Nua, na němž debužíruje všelijaké pochoutky i bizarní jídla, však minulý týden vyvolala svým posledním videem obrovskou kontroverzi a dopustila se trestného činu.

Youtuberka si totiž přímo na kameru vychutnávala netopýři polévku, což naštvalo lidi hned z několik důvodů. Nejenže se totiž jednalo o vzácný a chráněný druh netopýra, ale ještě ho thajská influencerka koupila na trhu poblíž hranice s Laosem, tedy ve stejné oblasti, která je domovem infikovaných netopýrů, již vyvolali koronavirovou pandemii.

Jako by nestačilo, že měla youtuberka nemocné netopýry v polévce, Phonchanok se ještě natáčela, jak zvíře trhá na kusy, máčí ho v omáčce a celé jídlo popisuje jako „lahodné“. Po zveřejnění videa se na ženu okamžitě strhla vlna kritiky, která ji donutila klip smazat. Už ale bylo pozdě. Učitelka se kromě pobouření lidí dopustila i porušení zákona o ochraně přírody a nyní ji hrozí až pětileté vězení a pokuta více než 300 tisíc korun.


Přečtěte si také