Youtubeři

31. května 2020 18:16

sarka.turcekova@gmail.com

Youtuberka se musela omlouvat za to, že nosí copánky! Proč to její fanoušky tolik naštvalo?

Youtuberka byla nucená omluvit se poté, co byla obviněna za to, že si nevhodně dala do vlasů copánky. Fanouškům se nelíbilo, že tyhle kulturní prvky zneužila v reklamě.

Influencerka Sarah Stevenson nedávno na svém Instagramu propagovala svou novou řadu aktivního oblečení pod značkou White Fox Boutique. Její fanoušci ji ale začali kritizovat kvůli tomu, jak si na fotkách upravila vlasy. Ty si spletla do dlouhých modrých copů. A právě tyhle copy někteří lidé označili jako kulturní přivlastnění. Jinými slovy nelíbilo se jim, že je využívá coby kulturní prvek, když propaguje svoje oblečení.

Uživatelé vysvětlili, že pro některé by takový účes mohl být jen účesem, ale pro mnohé „černé“ ženy je právě takovýhle účes něco, co jim brání v tom, aby si našly zaměstnání. Dále navrhovali youtuberce, aby uznala svou chybu a omluvila se. Prý by si neměla dovolit při publikování svých příspěvků být v takové míře kulturně nevzdělaná. Youtuberka se později skutečně za využití copů ve své kampani omluvila a řekla, že chtěla kampaní propagovat sebevědomí, sílu a přijmutí lidského těla. Proto byla nešťastná, když viděla, že to v některých lidech vzbudilo pravý opak. Nikdy prý nebylo jejím záměrem někoho urazit.

Sdílejte článek
Štítky kultura youtuberka copánky

Přečtěte si také