návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Youtubeři

Youtuberka se omluvila za video, ve kterém jedla netopýry. Vážně tím přispěla k šíření koronaviru?

Jedním slovem nechutné. Youtuberka před čtyřmi lety natočila video, v kterém snědla netopýra, teď se za něj chce zpětně omluvit kvůli propuknutí epidemie.
Vydáno: 29.01.2020
youtuberka pojídá netopýry
Autor: youtube.com/Bell Nathaniel Sanchez youtuberka pojídá netopýry

Čínská youtuberka Wang Mengyun je celosvětově sledovaná pro svoje videa, na kterých pojídá neobvyklé věci. Na videu z roku 2016 pojídá netopýry. Video se rozšířilo ještě před tím, než lidé vůbec o nějakém viru slyšeli. Nicméně někteří vědci si myslí, že krize začala poté, co nemoc byla na lidi přenesena od hadů nebo netopýrů. Přitom si youtuberka na videu pochvalovala polévku z netopýrů a poznamenala, že má ovocnou chuť a je plná živin. Nyní, po několika letech, kdy se začal šířit koronavirus, se veřejnosti omluvila s tím, že neměla jíst netopýry.

V tom roce prý ještě netušila, že existoval nějaký virus. Chtěla jen ukázat životní styl místních lidí. Netopýří polévka se pojídala v mnoha asijských zemích. Předpokládalo se, že jídlo má léčivé vlastnosti. Youtuberka se tak za svoje video veřejně omluvila s tím, že to bylo ještě v době, kdy o viru nebylo nic známo. Rozšíření koronaviru má pocházet dle názoru vědců z trhu mořských plodů Wuhan, kde se prodává vše od hadů, potkanů, bobrů, mláďat vlků.

 

Článek je zařazen v: youtuberka jedla netopýry , netopýři , mukbang , pojídání netopýrů , koronavirus

reklama