reklama

reklama

youtuberka pojídá netopýry
Autor: youtube.com/Bell Nathaniel Sanchez youtuberka pojídá netopýry

Youtuberka se omluvila za video, ve kterém jedla netopýry. Vážně tím přispěla k šíření koronaviru?

Publikováno: 29.01.2020
Jedním slovem nechutné. Youtuberka před čtyřmi lety natočila video, v kterém snědla netopýra, teď se za něj chce zpětně omluvit kvůli propuknutí epidemie.

reklama

Čínská youtuberka Wang Mengyun je celosvětově sledovaná pro svoje videa, na kterých pojídá neobvyklé věci. Na videu z roku 2016 pojídá netopýry. Video se rozšířilo ještě před tím, než lidé vůbec o nějakém viru slyšeli. Nicméně někteří vědci si myslí, že krize začala poté, co nemoc byla na lidi přenesena od hadů nebo netopýrů. Přitom si youtuberka na videu pochvalovala polévku z netopýrů a poznamenala, že má ovocnou chuť a je plná živin. Nyní, po několika letech, kdy se začal šířit koronavirus, se veřejnosti omluvila s tím, že neměla jíst netopýry.

V tom roce prý ještě netušila, že existoval nějaký virus. Chtěla jen ukázat životní styl místních lidí. Netopýří polévka se pojídala v mnoha asijských zemích. Předpokládalo se, že jídlo má léčivé vlastnosti. Youtuberka se tak za svoje video veřejně omluvila s tím, že to bylo ještě v době, kdy o viru nebylo nic známo. Rozšíření koronaviru má pocházet dle názoru vědců z trhu mořských plodů Wuhan, kde se prodává vše od hadů, potkanů, bobrů, mláďat vlků.

 

reklama