Známý streamer odmítl propagovat NFT. Přišel o možnost vydělat 26 milionů korun!

Streamer odmítl propagovat NFT, připravil se o několik milionů.

Co všechno jsou lidé ochotní udělat pro peníze, se na internetu dozvídáme prakticky každý den. Nejnovější příběh je ale opačného rázu a ukazuje, co je pro někoho naopak hranice, za kterou už nepůjde. V případě známého streamera xQc to je propagace NFT, tzv. digitálního umění, které se ale často využívá k podvodům a krádežím.

Felix Lengyel aka xQc patří v posledních letech na Twitchi mezi jedny z nejvýraznějších osobností, pochopitelně mu tak chodí nejrůznější nabídky na spolupráce, které může a taky nemusí přijímat, jelikož jeho příjem i bez nich činí několik milionů dolarů ročně. Teď si každopádně mohl přijít na solidní sumu ve výši zhruba 26 milionů korun čistě za to, že bude propagovat jednu novou NFT společnost. Místo toho, aby po penězích bezhlavě skočil, se jim však vysmál a řekl, že NFT nikdy propagovat nebude.

Přidává se tak k řadě dalších osobností a streamerů, které veřejně vystupují proti NFTs, jež se v poslední době stávají čím dál tím populárnějšími. Ostatně v uplynulém roce se výraz NFT stal nejvyhledávanějším slovem na Google. Spoustu lidí tak tato technologie pochopitelně zajímá, ačkoliv její reálné využití je vedle obchodování na burze prakticky nulové a pro obyčejné lidí naprosto bezvýznamné. A snad to tak i zůstane.

Sdílejte článek

Přečtěte si také