Extrém

13. října 2015 15:56

redakce Prima Lajk

10 DĚSIVÝCH NEMOCÍ, za nimiž stojí nápoj, který pijeme všichni! Co všechno vám může způsobit?

I když se snažíme, přece se jí občas napijeme. Neobsahuje alkohol, takže ani nemusíme mít výčitky, a je to vlastně jen obarvená a oslazená voda. Přesto je to drsný zabiják, který likviduje vaše orgány. Řeč je o limonádě.

Sladké nápoje mají na svědomí různé nemoci nebo postižení. Budete mít po přečtení těchto důsledků pití limonád ještě chuť dát si malinovku?

Vysoký krevní tlak: Cukr obsažený v limonádách vám zvedne krevní tlak dřív nebo později, je jedno, jestli si limonádu dáte jednou za čas, nebo ji pijete denně, ten cukr tam pořád je…

Cukrovka: Všechny potraviny, kvůli kterým nabíráte na váze, zvyšují riziko cukrovky. V USA pití limonád trojnásobně zvýšilo počet lidí trpících touto nemocí. Z 6,6 milionů v osmdesátých letech na dnešních téměř 21 milionů.

Zubní kazy: Limonády útočí na sklovinu a zvyšují riziko zubního kazu. Zkažené zuby nejen nevypadají hezky, ale mohou vám způsobit dost bolesti i jiných problémů.

Poškození jater: Výzkumy prokázaly, že dospělí, kteří pravidelně pijí limonády, mají vyšší riziko jaterní cirhózy. Takže limonáda, nebo vodka? Vyjde to na stejno.

Problémy s ledvinami: Kyselina fosforečná obsažená v limonádách narušuje normální vylučování moči, a tím zvyšuje riziko vzniku ledvinových kamenů až o 15 procent.

Problémy se srdcem: Vysoký krevní tlak, zvýšení cukru v krvi, nízká hladina toho zdravého cholesterolu a nakonec nějaká ta kardiovaskulární nemoc. Ta zpravidla nekončí happy endem.

Zdraví je to nejdůležitější. Tahle dívenka byla nemocná a její rodiče věděli, že slaví poslední narozeniny...

Problémy se žaludkem: Začne to bolestmi v hrudníku, ale opět kvůli kyselinám to může vést až k vážnějším potížím. Třeba ke gastroezofageální refluxi, což je porucha, při níž se vám vracejí žaludeční šťávy do jícnu, a to nechcete.

Slábnutí kostí: Limonády se vám dostanou až do kostí, jejich kyseliny berou kostem vápník, což je dělá náchylnější ke zlomeninám. Ještě větší problém to je pak u stárnoucích lidí.

Poškození střev: Limonády oslabují vnitřní stěnu střev. Zvýšená kyselost může vést až k zánětům a chronickým střevním onemocněním.

Rakovina: A to ne ledajaká. Limonády mohou za rakoviny hrtanu, jazyka, prsou nebo tlustého střeva. Aspartam zvyšuje riziko rakoviny prsu zvláště u starších žen.

Nejlepším řešením je pít vodu. A jestli si myslíte, že je na změnu životního stylu pozdě a že si tedy dáte každý den dvoulitrovku limči, tak vás zklameme, jelikož časem se toxiny z vašeho těla odplaví, takže sáhnout po čisté vodě se vyplatí.


Přečtěte si také