Extrém

6. května 2015 20:00

Lenka Zajícová

10 důvodů, proč vám vaše vagína nedává spát!

10 důvodů, proč vám vaše vagína nedává spát!

♦ Nepříjemný zápach

Pokud jste zaznamenala, že se vašeho lůna lásky zmocnil nepříjemný zápach, a vaše hygienické zásady se nezměnily, měla byste vyhledat lékařskou pomoc. Vagína obsahuje přirozené bakterie, které ji udržují zdravou a čistou. Zápach z vagíny je tedy důsledkem bakteriální nerovnováhy a je nutné ho řešit s lékařem. Je totiž možné, že máte vaginální infekci. Tak a teď se přihlaste, kdo běháte po světě s vaginálním oparem nebo kvasinkovou infekcí? V horším případě se zapomenutým prezervativem nebo tamponem? My to nejsme!

Názor redakce: Tak to je hnus.

♦ Bulka

„Pokud se vám v okolí ochlupení udělá bolestivá bulka, nepanikařte. S největší pravděpodobností se jedná o chloupek, který roste dovnitř místo ven. Místo je zřejmě zanícené, ale brzy se s tím vaše tělo popere,“ říká gynekoložka Alyssa Dweck, autorka knihy V jako Vagína.

Názor redakce: Pokud vám není 14, tohle všechno už víte, ale co jste zcela jistě nevěděli, že jsou na světě lidé, kteří si mohou koupit knihu s názvem V jako Vagína.

♦ Krvácení mimo menstruační cyklus

Krvácení může mít mnoho příčin. Může být způsobeno hormonální nerovnováhou, zánětem, či onemocněním děložního čípku.

♦ Svědění

Cítíte někdy, že byste si rozškrábaly pochvu až na kost? Tak to může mít spoustu příčin. Jednou z nich je například alergie na intimní mýdlo, infekce, ale také muňky. Objednejte se tedy co nejrychleji k lékaři a do té doby používejte Jenamazol. Je to antimykotikum zmírňující pocity svědění.

Názor redakce: Vzpomínej, hlavo děravá, kdo se tou chodbičkou vydává?

♦ Výtok

Určité množství výtoku z jeskyňky je normální. Pokud ale zaznamenáte změnu v konzistenci, barvě a zápachu, je to zřejmě indikátor mykózy.

♦ Bolestivé močení

Močení by nemělo bolet. Pokud to pro vás neplatí. Máte zřejmě infekci močových cest. Tato choroba by se neměla podceňovat, protože může docházet i k dalším, závažnějším onemocněním. Může se však také jednat o kapavku, zúžení močových cest nebo nádorové onemocnění.

♦ Sucho jako na Sahaře

Pokud je vaše mocná čarodějka suchá a ani v průběhu sexu nezvlhne, intimní hrátky se stávají spíše strastí než slastí. Suchost vaší vagíny může způsobit například stres. Pokud se vám třeba nedaří v práci nebo manželství, zavítejte pro změnu místo ke gynekologovi k psychologovi. Pokud se vás stres netýká, mohou být příčinou žíznivého bobra např. hormonální změny, které se projevují v průběhu menopauzy a kojení.

♦ Bolest v průběhu sexu

Sex, dělá dobře mně i tobě… Tak to nemusí být vždy pravda. Pokud je pro vás sex nepříjemný a není to tím, že právě jste dokončili několikahodinový šukatón, nebo naopak právě přicházíte o panenství, může se jednat o nebezpečnou cystu, nedostatečné zvlhčení nebo poševní mykózu.

♦ Změna barvy

V průběhu stárnutí kůže může i vaše chamtivka půlená poměrně ztmavnout. Pokud se to děje i vám, nepanikařte. Je to zcela přirozené. Tyto změny se mohou stát i v průběhu těhotenství. Mnoho žen v tomto období také trápí pigmentové skvrny na obličeji a výrazně tmavší bradavky. Doktorka Alyssa Dweck přísahá, že tmavší genitálie muže přitahují víc než ty světlé. Je to prý dané tím, že to symbolizuje plodnost ženy. Názor redakce: My si myslíme, že Alyssa Dweck kecá.

♦ A co tvar?

Ano, je to tady. Tohle je něco, co každého zajímá, ale všichni se bojí zeptat. Jde o to, zda se otvor na potvor časem změní. Zůstane stejně pevný a úzký od patnácti do padesáti? NE. Nezůstane. Nejenže se díky častému sexu otvor zvětší (ve většině případů to nepoznáte vy ani partner), ale po porodu se z vašeho zdroje zábavy stane černá díra pohlcující veškerou srandu. Ne, to samozřejmě žertujeme. Ale svalstvo pochopitelně ochabne a celé ústrojí mírně klesne. Ale nevěšte hlavy (visí toho už zbytečně moc), muži to mají horší. Nejenže je k nim díky hmotnosti varlat gravitace mnohem více nemilosrdná, časem přijdou i problémy s erekcí. A pak je tedy úplně jedno jak vaše pochva vypadá, protože se z ní stává jen chýše pro měkkýše.

- Marta

Sdílejte článek