Extrém

28. února 2015 09:28

Lucie Průchová

26 fotografií, kvůli kterým budete chtít navštívit Island

Island je stát na stejnojmenném ostrově v severní části Atlantského oceánu. Hlavní město je Reykjavík. Je to země plná činných sopek, monolitických ledovců, ledových hor a hlubokých fjordů, se stal mekkou pro spoustu fotografů, kteří chtějí zachytit syrovou, mystickou sílu severní přírodní krásy.

Robustnost a ostré kontrasty, které jsou přítomné v islandské krajině, činí tuto zemi neodolatelnou pro fotografy. Ledovcové oblasti, vodopády, tyčící se hory, fjordy a dokonce i pouště sopečného popela to všechno najdete v relativní blízkosti od sebe navzájem. Jeho malá populace (zhruba 325.000 obyvatel), také znamená, že většina přírodních zázraků zůstává téměř nebo zcela nedotčených, což dává fotografům možnost zachytit svět, který se zdá být prázdný a čistě přírodní.

Island je v obou, geologických i historických aspektech relativně mladou zemí. Předpokládá se, že Island vznikl před pouze 16-18000000roky.

Erupce islandských sopek ovlivnily průběh lidských událostí v celé historii. V roce 1783, erupce Laki vyvolala rozsáhlé devastaci celé Evropě, a dokonce hladomor v Egyptě a komplikace způsobila i v severní Africe a Indii. V roce 2010, erupce Eyjafjallajökull , kvůli které byl popel v celé Evropě a zrušeno bylo tisíce letů.

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také