5 zvláštních faktů o mužském těle. Věděli jste to?

Spousta věcí o mužském těle je všeobecně známá. Tahle fakta ale zná jen málokdo (pokud tedy zrovna nejste MUDr. samozřejmě...). Přitom jsou hodně zajímavá a mnohé vysvětlují.

1. Muži mají "hroší" kůži

Pleť mužů je průměrně o 0,2 mm silnější, než kůže žen. Přestože číslo vypadá nepatrně, je to velký rozdíl. Silnou kůži mají chlapi například na zádech (jde o pozůstatek z dřívejších dob, chránila je proti útoku). Proto při mazlení můžete klidně trochu přitlačit.

2. Reflex i tam, kde to nečekáte

Že škubnete nohou, když vás někdo uhodí na správné místo do kolene, to určitě víte. Ale že reflexivně reagují i svaly v rozkroku, toho si leckdy ani nevšimnete. Když budete hladit muže po jedné vnitřní straně stehna nahoře, přitáhne se příslušné varle blíž a povolí až po chvíli.

3. Nemyslím na nic...

Touhle odpovědí muži své partnerky často dostávají. Přijde jim nereálná. To přece nejde, nemyslet na nic. Mužům ano! Na rozdíl od žen dokáží uvést až 90 % své mozkové aktivity do klidu a naprosto se uvolnit. Zatímco ženám hlavou téměř neustále něco probíhá.

4. Dej tu televizi víc nahlas

Muži mají horší sluch než ženy. Proto ty ustavičné hádky o to, jestli zvýšit nebo naopak ztlumit televizi.

5. Proč visí

Penis visí podle odborníků dolů proto, že čím níže, tím příznivější (nižší) teplota pro správnou tvorbu spermií. Těm také tato poloha více "vyhovuje".

Bonus: Mohou mít mléko

Tedy složením to mateřské mléko nepřipomíná, ale vzhledem ano... Muži mohou vylučovat z bradavek bílou tekutinu, pokud mají hormonální problémy, ale pozor - také při nadměrném hladovění!

Zdroj: www.livescience.com

Sdílejte článek