Extrém

27. října 2017 10:56

redakce Prima Lajk

8 nejnebezpečnějších států pro ženy! Holky, tady byste se opravdu narodit nechtěly

V některých státech mají ženy opravdu těžký úděl. Nesmějí prakticky nic. Muži na nich často páchají násilí a jim nezbývá nic jiného než přijmout fakt, že v určité zemi se prostě narodily.

Podívejme se na 8 nejnebezpečnějších zemí pro ženy.

1. Kolumbie

Kolumbie drží první příčku ve smutné statistice v útoku na ženy kyselinou. Drtivá část případů se nedočká ani spravedlnosti. Navíc během roku 2015 bylo hlášeno přibližně 45 000 případů domácího násilí.

2. Afghánistán

Přibližně 87 % žen v této zemi je negramotných a přibližně 80 % žen je vdaných již ve věku 15–19 let.

3. Indie

Indie má nejvyšší populaci na světě. Není to však bezpečná země pro ženy. Je zde vysoká míra znásilnění, rodinných násilí, obchodování s lidmi a prodej žen.

4. Demokratická republika Kongo

Podle studie má Kongo nejhorší statistiky o násilí na základě pohlaví. Přibližně kolem 1150 žen je znásilněno každý den, což činí 420 000 znásilnění ročně.

5. Somálsko

Je to země všech. Chybí zákony a infrastruktura. Zde je opravdu velká míra sexuálního obtěžování. V Somálsku žijí tisíce sirotků. Mrzačení ženských pohlavních orgánů je každodenní starostí.

6. Pákistán

Vynucené manželství, útoky kyselinou a tresty ukamenováním jsou největšími strašáky pro ženy v této zemi.

7. Keňa

Ženy této země dostávají jen malou část příjmu, který si vydělají. Vzdělávací podmínky pro dívky jsou strašné, neboť se učí na nižší úrovni než jejich protějšky. HIV je pro ženu běžným problémem.

8. Brazílie

Výzkum ukazuje, že každých 15 sekund je žena v této zemi sexuálně napadena a zavražděna je každé 2 hodiny. Zákon zakazuje potraty, kromě případů znásilnění nebo kde je pro ženu fyzicky nebezpečné dítě mít.

Sdílejte článek

Přečtěte si také