Extrém

21. července 2014 08:50

Táňa Sáblíková

Banány jako všelék…aneb co jste o nich nevěděli!

Ovoce je zdravé, některé ale má účinky na lidský organismus, o kterých se vám třeba nemuselo ani zdát. A něco takového je banán!

Toto žluté ovoce, které je oblíbené i mezi sportovci, totiž nejen dodává energii, ale také funguje jako lék na všemožné neduhy! A na co že je dobrý?

1. DepreseBanán totiž obsahuje tryptothan, protein, který tělo mění na serotonin. A to je hormon štěstí, takže lidé se po vyplavení serotoninu do krve cítí šťastnější a deprese ustupují.

2. ChudokrevnostV banánech není jen tryptofan, ale také železo. To pomáhá při tvorbě hemoglobinu v krvi, jehož nedostatek způsobuje chudokrevnost.

3. Gastrointestinální diskomfortBanán obsahuje vysoké procento vlákniny, proto může pomoci při špatné činnosti střev a bez projímadel je dostat do normálu.

4. Krevní tlakVysoký obsah draslíku a zároveň nízký obsah soli je ideální kombinací pro snižování krevního tlaku přírodní cestou.

5. MozekBanány jsou také dobré na výkonnost a celkovou kapacitu mozku. Vyzkoumali to vědci v Anglii!

6. KocovinaZná ji téměř každý, po dlouhé noci plné tekutého štěstí vás ráno hlava bolí jako střep. Pokud jste chytří, budete mít doma koupené banány. Nejlepším receptem na kocovinu je totiž banánový koktejl s medem. Pokud teda zmáknete jeho přípravu bez újmy!

7. TeplotaBanán je prý chladící ovoce, tvrdí to alespoň lidi v Thajsku. Chladí prý nejen tělesnou teplotu, ale také tu emocionální. Těhotné ženy v Thajsku jedí banány pravidelně, prý aby se jejich dítě narodilo s normální teplotou….

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky krev kocovina Thajsko teplota tlak banán ovoce

Přečtěte si také