Extrém

3. listopadu 2014 10:50

Táňa Sáblíková

BUM A ZÁZRAK! Stačila rána do hlavy a žena opět začala vidět

I když se to nestává příliš často, zázraky se občas stanou. Své o tom může vyprávět Lisa Reid, která přestala vidět ve svých jedenácti letech! Co se muselo stát, aby se jí zrak opět vrátil?

Tedy alespoň částečně… Lisa nic neviděla dlouhých 13 let a to v důsledku nádoru, který jí tlačil na oční nerv. Smířila se s tím a žila svůj život dál. Našla si přítele, porodila dceru. V roce 2000 si ale byla sednout na kafe a tam se to stalo, omylem se totiž uhodila do hlavy o stoleček, u kterého seděla. Večer ještě slepá pohladila svého vodicího psa po hlavě a šla spát, ráno se však probudila a když otevřela oči, nebyla tam černočerná tma.

Začala rozeznávat obrysy, barvy, nejdojemnější chvíle prý přišla, když uviděla svého bratra – jeho proměna z malého chlapce na dospělého muže jí prý šokovala! „Neumím popsat, jaké to bylo, když jsem opět viděla! Na to nestačí slova! Bylo to úžasné, fantastické,“ nechala se slyšet pro australský Daily Mail Lisa. Ta se se svým příběhem svěřila až po dlouhých čtrnácti letech.

V těch se vdala, porodila dceru, ví ale, že zrak se jí stoprocentně nikdy nevrátí. Stále potřebuje pomoc asistenčního psa nebo svých blízkých. Přesto i za částečné vrácení zraku je šťastná! „Je to obrovský dar, vidět opět svět okolo sebe,“ dodala.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky pes zrak zázrak

Přečtěte si také