Extrém

22. října 2014 11:50

Táňa Sáblíková

Chcete být chytřejší? Tady je 5 zálib, díky kterým budete!

Musím udělat dojem! Musím se líbit! Jak toho ale docílit? Jaké jsou ty správné záliby, kterými okouzlíte protějšek? A které vám určitě zbystří mozek tak, že skutečně budete chytřejší? Našli jsme jich hned pět!

1. Puzzle

Skládejte puzzle! Lidé, kteří se v tom vyžívají, jsou trpěliví a hlavně – skládání ve dvou je zábava! A skládání malých kousků dohromady navíc procvičuje paměť a pozitivně stimuluje mozkovou činnost. A pokud vás moc nezajímá skládání titěrných částeček k sobě, zkuste křížovky! I ty procvičují mozek a paměť a vy budete chytřejší, vždyť kdo ví, kromě křížovkářů, kdo je rataj nebo co znamená v římských číslicích CMXXVIII?

2. Hraní videoher

Ač se to může zdát neuvěřitelné, i videohry vám pomůžou, abyste byli chytřejší, respektive díky videohrám budete mít lepší koordinaci a nervové reakce mezi rukou a okem. A také vám videohry pomůžou při rychlejším rozhodování, protože právě v nich se musíte rozhodovat teď a tady.

3. Naučte se cizí jazyk

Nejenže budete za hvězdu, budete moct jezdit na dovolené do ciziny a mluvit jejich jazykem, což místní určitě ocení víc, než když se s nimi snažíte mluvit klasickou angličtinou. Získáte přehled o kultuře, místních zvycích, prostě budete rozhodně chytřejší!

4. Čtěte

Vypadá to sofistikovaně a chytře, tedy pokud nežmouláte v ruce nějaký brak z Harlekýna, ale nějakou kvalitní četbu – třeba Paula Coelha. Nemáte-li rádi klasické knihy, stačí si pořídit nějakou tu elektronickou čtečku s elektronickou knihou… a to nakonec může být i ten Harlekýn, pokud si nenecháte číst od cizích lidí přes rameno, aby to prasklo.

5. Hrajte na hudební nástroj

Je to noblesní a v současnosti to vlastně nikdo neumí! Ať už hrát na kytaru, piano či housle… Hlavně první dva hudební nástroje jsou sexy – zvlášť když jste muž! A víte, jakou máte výhodu při balení holek? Stačí zabrnkat pár tónů a holky jsou jen vaše! Takže hurá do toho!

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek