Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Extrém

Děsivé odhalení! Zatmění slunce a záhadná planeta prý zničí Zemi. Konec světa má nastat už příští měsíc!

To už tady párkrát bylo... a přece to člověka vždycky trochu vyděsí.
Vydáno: 08.08.2017
Způsobí zatmění Slunce konec světa?

Více než půlka naší planety se stane svědkem úkazu, který se vyskytne jen jednou za život. 21. srpna Měsíc zakryje Slunce, což podle konspiračních teorií způsobí náhlý pokles teploty a uvrhne Zemi do temnoty. Vědci tento jev nazvali „Velké americké úplné zatmění slunce“, protože zahalí téměř čtvrtinu amerických států. Řada křesťanských fanatiků tvrdí, že toto zatmění bude znamenat konec světa a může se stát dokonce jedním z deseti prorokovaných biblických pohrom.

Hlasy, které věří v pohyb mytické planety Nibiru, naznačily, že je toto zatmění předzvěstí, že tato planeta buď zlikviduje život na Zemi apokalyptickým nárazem, nebo ji těsně mine. Dříve v tomto roce už amatérský astrolog a křesťanský numerolog David Meade předpověděl, že se Nibiru, také zvaná Planeta X, objeví na obloze 23. září. Ve své knize Planeta X – příchod roku 2017 opírá své analýzy o biblické verše stejně jako o polohy hvězd a planet. Významnou roli podle něj hraje číslo 33 – Měsíc, který zakryje Slunce se na obloze objeví jednou za 33 měsíců, stejně tak je v Bibli v knize Genesis zmíněno 33x božské jméno Elóhím. Dále dodává, že zatmění začne na Lincolnově pláži v Oregonu – 33. státu – a skončí na 33. stupni v Charlestonu v Jižní Karolíně.

Mýtus o katastrofe Nibiru pochází již z roku 1976, kdy spisovatel Zecharia Sitchin prohlásil, že dvě starověké středoevropské kultury – Babyloňané a Sumerové – mluvily o gigantické planetě Nibiru, která obíhá kolem Slunce každých 3 600 let. Samozvaná mimozemská jasnovidka Nancy Liederová pak varovala, že Nibiru se srazí se Zemí. Její konspirační teorie byla hlavní vědeckou komunitou okamžitě zavrhnuta. Respektovaní astronomové z Kalifornského institutu však poté oznámili, že nalezli důkazy o existenci skutečné planety až 10x větší než Země, která se ukrývá vně sluneční soustavy. Hm, možná bychom přeci jen měli všichni zvážit, jestli si nevezmeme už teď volno. Nechceme přece naše poslední chvíle strávit v práci, že.

Stephen Hawking neprorokuje zrovna dobré časy...

KONEC SVĚTA: Stephen Hawking tvrdí, že nás mimozemšťani zlikvidují. Zažijeme apokalypsu?

Reklama
Článek je zařazen v: apokalypsa, konec světa, zatmění slunce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama