Extrém

24. července 2015 14:40

Tereza Javorová

DĚSIVÉ: Tahle kráska se už nikdy nevyspí do růžova. Po probuzení je totiž zcela paralyzovaná a nemůže se hýbat ani mluvit!

Dvaadvacetiletá Milly Agnew se naposledy bezstarostně vyspala, když jí bylo osm let. Od té doby se vždy ráno s hrůzou probouzí, zda se opět nebude na pár minut uvězněná ve svém těle.

Milly totiž trpí vzácnou nemocí, která má za následek, že i po probuzení zůstávají její svaly v naprostém uvolnění a trvá jim několik dalších minut, než se také "vzbudí". Milly tak zažívá pocity absolutní bezmoci, kdy se nemůže pohnout nebo si zavolat o pomoc.

"Stalo se mi to poprvé, když mi bylo osm. Byla jsem k smrti vyděšená! Myslela jsem, že umírám" vypráví dívka. "Připadalo mi, že to trvá tak hodinu, ale nemohlo to být víc jak pár minut."

Když se začaly stavy totálního ochrnutí opakovat, dívka šla k lékaři. Ten jí potvrdil, že trpí spánkovou paralýzou, ale bohužel na to neexistují léky.

Pouze jí doporučil, aby spánek nezanedbála, snažila se uléhat vždy ve stejnou hodinu. Má se tak vyhnout tomu, aby se tělo dostalo do stresu. Milly se ale usnout bojí. Děsí jí představa, že zas bude paralyzovaná.

"Naučila jsem se s tím už žít. Ale představa, že už se nikdy v klidu nevyspím, je strašlivá."

Sdílejte článek
Štítky ochrnutí

Přečtěte si také