Extrém

30. července 2015 13:35

redakce Prima Lajk

DOJEMNÉ FOTO: Nemají paže, ale stejně se objaly! Pilotka, která řídí nohama, a tříletá holčička

Jessica Cox se narodila bez rukou, ale svému postižení se rozhodla postavit. Věnuje se bojovému umění, píše, řídí auto a dokonce pilotuje letadlo. Stala se inspirací i pro tříletou holčičku se stejným problémem.

Karlyn, matka holčičky, se dozvěděla už během těhotenství, že se její dcera narodí bez rukou. Později začala hledat na internetu informace o postižení a narazila na Jessičin inspirativní příběh. Holčička opakovala, že chce mít také ruce. Její matka se tak rozhodla, že se musí setkat s Jessicou, aby viděla, že paže nepotřebuje k tomu, aby si dokázala užít života.

Pravačka

Jessica cestovala po světě, aby o postižení mluvila, pozvali ji do Bílého domu, natočili o ní dokument. Dokonce se vdala. A květinu za hlavu hodila nohou. Zkrátka dokazuje, že všechno jde a říká, že slova „Já nemůžu“ z jejího slovníku zmizela úplně.

Jessica se připravuje na svůj velký den.

Fotka ze setkání potom opanovala internet. „Jsem šťastná, že jsme dostali příležitost ukázat každému, že nezáleží na tom, jestli máte paže, nebo ne. Můžete dělat ty samé věci jako každý jiný, jenom je budete dělat trochu jinak,“ říká Karlyn.

Také Jessica byla ze setkání s holčičkou, která si poradí i s tabletem, nadšená a ráda opět dokázala, že i s postižením se dá žít.

Obejmout se dá i bez paží.

Sdílejte článek
Štítky těhotenství setkání tablet postižení Bílý dům nohy bojové umění Internet inspirace Jessica Cox

Přečtěte si také