Extrém

23. července 2015 14:08

redakce Prima Lajk

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Aby dcera trpící leukémií mohla na svatbu, vzali se její rodiče v nemocnici

Dvouletá Elsie je postižená Downovým syndromem a navíc musí podstupovat chemoterapii kvůli zákeřné leukémii. Helen a Arun Kumarovi chtěli, aby dcera šla za družičku na jejich svatbu. Nemocniční kaple tak byla jasnou volbou.

Malá Elsie, která svoje rodiče k oltáři doprovodila na tříkolce, strhla veškerou pozornost na sebe! Když lékaři potvrdili, že se u batolete znovu rozvinula leukémie po té, co na konci minulého roku zdánlivě zmizela, rozhodli se Kumarovi svou svatbu posunout na dřívější termín. A hlavně se rozhodli udělat obřad v nemocnici, aby s nimi jejich dcerka mohla být.

Elsie na tříkolce byla hvězdou obřadu

„Byla ve skvělé formě, i když pět předcházejících dní strávila na chemoterapii,“ vypráví Arun Kumar o velkém dnu. Elsie patří k deseti procentům dětí s Downovým syndromem, které mají zvýšené riziko onemocnění leukémií. Porucha, která může sama od sebe zmizet, se ale u Elsie rozvinula a holčičku začala ohrožovat rakovina.

Elsie potřebuje dárce, aby mohla úspěšně bojovat s těžkou nemocí.

V říjnu minulého roku se Elsie objevila na kůži modřina bez toho, aby se o něco praštila. Rodiče s ní zašli do nemocnice a lékaři jim řekli, že jejich dcera má v krvi deset procent leukemických krevních buněk. V listopadu jejich počet vzrostl pětkrát! Chemoterapie sice zabrala, ale letos se rakovina vrátila znovu.Dívenka by potřebovala krevní transfúzi , jenže nemá sourozence a její rodiče jsou Ind a Britka, takže hledání vhodného dárce pro Elsie je obtížnější, má jen dvacetiprocentní šanci, že se objeví někdo vhodný. Rodiče se proto rozhodli hledat dárce, který by jejich dceři pomohl bojovat se zákeřnou nemocí, sami přes internet.

Elsie a její čerstvě oddaní rodiče


Přečtěte si také