Extrém

16. července 2015 15:33

Tereza Javorová

ODVAHA: Ženě hrozila rakovina prsu. Před jejich odstraněním ale pro ně uspořádala párty!

Krásná rozhlasová a televizní moderátorka Claira Hermet se rozhodla vzít osud do vlastních rukou. Stejně jako hollywoodská herečka Angelina Jolie si kvůli velkému riziku rakoviny prsu nechala odstranit obě ňadra, ale rozloučila se nimi stylově. Uspořádala pro ně večírek!

Když bylo Claiře devět let, její maminka Jane zemřela ve dvaačtyřiceti letech na rakovinu prsu. Před třemi lety bohužel zemřela na stejnou nemoc i Claiřina jednatřicetiletá sestra Emily. Claira se proto rozhodla, že v rodinné tragédii nebude pokračovat. A nechala si obě prsa odstranit.

Po několika vyšetřeních se totiž ukázalo, že podobně jako Angelina Jolie, má i Claira vysokou pravděpodobnost výskytu zhoubného nádoru, a to až 85 procent. Začátkem tohoto roku proto podstoupila osmadvacetiletá moderátorka preventivní masktektomii obou ňader.

V jejím rozhodnutím ji její okolí velmi podporovalo. Dostávala jsem úžasné zprávy a e-maily. Lidé jsou úžasní, moc mě podporovali," říká krásná Claira. I když je operace v životě ženy velkým zásahem, Claira to vzala s humorem. Pro svoje prsa dokonce před operací uspořádala velkou párty s názvem GoodbyeBoobs!

Se svými přáteli oslavovala, že se zbaví smrtícího rizika rakoviny, a zároveň se snažila vybrat peníze na prevenci proti rakovině prsu pro ostatní ženy. Celou párty chodila jen v podprsence a dokonce nechala vyrobit cupcaky ve tvarou prsou.

O Claiřine příběhu se teď dokonce točí dokument. "Jaký by to mělo smysl, kdybych si celou zkušenost nechala pro sebe?" ptá se Claira. "Chci, aby se lidé s podobným osudem jako já necítili sami. Aby měli odvahu to také udělat. Jsem ráda, že je mohu inspirovat," dodává.

Claira o svá pravá prsa sice přišla, ale nová jí ihned "narostla" Podobně jako jiné ženy včetně Angeliny si nechala voperovat prsní implantáty. Svého rozhodnutí ale nelituje. "Není to jen o tom, že jsem snížila možnost onemocnění rakovinou na minimum, ale dodalo mi to i ohromnou vnitřní sílu. Uvědomila jsem si, že můžu dosáhnout čehokoliv, co v životě chci. A tím bylo i neumřít na rakovinu prsu."

Sdílejte článek
Štítky nemoc party rakovina ňadra prsa rakovina prsu riziko odvaha Angelina Jolie Angelina Jolieová

Přečtěte si také