Extrém

23. července 2015 15:56

Tereza Javorová

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Matka naposledy políbila svého týdenního chlapečka. Pak ho musela odpojit od přístrojů

Rodiče se po narození dítěte obyčejně radují a jsou šťastní. Manželé Blenkinsopovi z Velké Británie takové štěstí neměli. Svého novorozeného chlapečka museli po teprve týdnu jeho života odpojit od přístrojů. Jeho matka mu stihla dát ještě poslední polibek.

Sebastian se narodil císařským řezem 2. dubna se vzácným onemocněním plic zvaném alveolární kapilární dysplazie. Ta má za následek selhání plic a mnohačetné vývojové vady. Malý Sebastian tak musel být ihned po narození napojen na přístroje a uměle udržován při životě.

Jeho rodiče stále doufali na vyléčení, ale lékaři jim sdělili, že chlapeček prodělal krvácení do mozku a jeho vzácné onemocnění není slučitelné se životem.

Pro zoufalou matku Sarah Marriott to byla ohromná rána. Nejenže svého chlapečka viděla až dva dny po porodu, protože byl okamžitě převezen do jiné nemocnice, ale teď o něj měla přijít nadobro.

"Lékaři nám vysvětlili, že to je to nejlepší, co můžeme pro chlapce udělat. Zlomilo mi to srdce," říká zničená matka.

Sebastiana rodiče od přístrojů odpojili přesně v týden po jeho narození 9. dubna. Zdrcená matka mu předtím zazpívala písničku z dětské knížky, ve které říká, jak moc syna miluje. Naposledy ho pak políbila na čelíčko a dala mu sbohem.

"Od té doby pořád brečím. Spím s jeho plyšovým zajíčkem, kterého měl ten týden u sebe, a nemůžu na Sebastiana přestat myslet."

Sarah Mariott se svým manželem Jonathanem založili nadační fond a shánějí peníze na stejně nemocné děti, jako byl jejich syn. Chtějí alespoň pomoci rodinám, které ještě mají šanci na přežití svých dětí.


Přečtěte si také