Extrém

25. července 2015 16:03

redakce Prima Lajk

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Otec vytvořil počítačovou hru o boji svého syna s rakovinou

Vývojář Ryan Green chtěl světu sdělit, jaké to je mít dítě umírající na zákeřnou nemoc. Jeho synovi diagnostikovali konečné stádium rakoviny, když mu byl teprve rok. V pěti letech svůj boj prohrál.

Hra That Dragon, Cancer odkrývá realitu života, jakou musejí prožívat příbuzní nemocného. Hráči procházejí s Ryanem a jeho ženou Amy příběhem od chvíle, kdy byla jejich synovi Joelovi diagnostikována rakovina.

Hráči tu uvidí nemocniční pokoje i běžný život rodiny. Reálnou ukázku toho, co se může stát, když dítě ničí rakovina. Ryan chápe svůj projekt jako poctu Joelovi. Chce sdílet svůj příběh s dalšími rodinami, které si procházejí tím samým, co on, ale jinak než klasickým vyprávěním. Hráči mohou příběh doslova prožít a setkat se s dobrými i špatnými momenty v životě Greenovic rodiny.

Rayn říká, že chtěl zachytit také to, jak se Joel smál, tancoval, hrál si se svým bratrem. Doufá, že se mu to podařilo. Co chtěl ale světu předat nejvíc je možnost, aby se hráči mohli pokusit starat se o Joela tak jako Ryan.

Sdílejte článek
Štítky rodina rakovina videohra diagnóza boj Ryan Green

Přečtěte si také