Extrém

16. července 2015 13:20

Tereza Javorová

DRSNÝ PŘÍBĚH: Žena se dvěma dělohami rodila více než stokrát, ale jen jednou doopravdy. Jak je to možné?

Sophii Loader je teprve třiadvacet let a už si prožila přes stovku falešných porodů. A pouze jeden opravdový. Má totiž vzácnou vadu – dvě dělohy, z nichž se jedna každý měsíc během menstruace naplní krví a vyvolává stejné reakce jako při opravdovém porodu. Sophia si kvůli tomu prožila peklo.

Sophie pochází z města Chelmsford v Essexu. Potíže začala mít už ve třinácti letech, kdy dostala svoji první menstruaci. "Cítila jsem obrovskou bolest. Nevěděla jsem, co se děje," vypráví Sophie. V břiše totiž cítila silné kontrakce jako při porodu a tato bolest byla pro mladou dívku nesnesitelná. "Bylo to hrozné. Rodiče mi museli zavolat sanitku, protože jsem křičela bolestí. Měla jsem pocit, že se mi tělo uvnitř trhá na dvě části."

Absolvovala tak řadu vyšetření a lékaři se chvíli skutečně domnívali, že by Sophie mohla být těhotná. Pak ale přišlo přelomové odhalení. Sophie má v děle dvě dělohy, které spojuje jedna vagína. Každý měsíc, když má menstruaci, se tak pravá děloha naplní krví, což tělo považuje za porod a vyvolává kontrakce.

Sophie tak byla hospitalizovaná více než třicetkrát, ale falešných porodů si prožila už přes stovku. Lékaří jí vždy dávají silné léky proti bolesti, ale opakovat tento "rituál" každý měsíc by bylo pro Sophiiho zdraví velmi nebezpečné.

Poté, co Sophie poprvé porodila opravdicky, a to svého syna Chase, stejně nemůže posoudit, zda se její pravidelné měsíční bolesti vyrovnají utrpení během reálného porodu. Chase totiž přišel na svět císařským řezem.

Aby si Sophie nemusela při každé menstruaci procházet bolestivým peklem, lékaři jí aplikovali antikoncepční implantát, díky němuž má kontrakce "jen" každé tři měsíce.

"Upřímně si myslím, že už další dítě mít nebudu. Tolik porodů za život mi stačilo," říká Sophie.

Sdílejte článek

Přečtěte si také