Extrém

13. července 2014 12:50

Táňa Sáblíková

Facebook zachránil život topícího se chlapce!

Pořád slýcháme, že sociální sítě jsou škodlivé a ničí sociální interakci mezi lidmi. Nyní ale kritici museli zůstat zticha! Díky statusu na Facebooku byl totiž zachráněn lidský život.

Konkrétně život osmnáctiletého Jeremyho Lynna, se kterým se převrhla jeho loď a on se začal topit. Zachránilo ho to, že napsal na svůj profil na Facebooku slovo „stranded“, což znamenalo SOS.

To pochopil jeho kamarád, který zrovna byl na této sociální síti online. A tak neváhal, zvedl telefon a zavolal jeho matce. Ta věděla, že se její syn šel projet na loďce a zalarmovala policii. Hledání trvalo dvě hodiny, po které musel mladík na pobřeží Cornwallu šlapat vodu, než k němu připlul záchranný člun. To vše již v hluboké tmě.

„Zpráva „stranted“ byla posledním slovem, které jsem napsal předtím, než se mi úplně vybila baterie a telefon se mi vypnul,“ prozradil zachráněný mladík. Ten je již v pořádku doma bez větší újmy. „Musí to být opravdu zdravý mladý muž, měl na sobě jen kraťasy a tričko,“ doplnil lékař, který šťastlivce prohlížel.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také