Jaké chyby si fanoušci všimli?
Autor: Warner Bros. Jaké chyby si fanoušci všimli?

Fanoušci Harry Pottera přišli na tuto nepochopitelnou chybu. Co nedává ve slavných knihách vůbec smysl?

Publikováno: 17.08.2017
Jak mu mohli to dítě vůbec svěřit?

reklama

Od konce kouzelnické série o Harry Potterovi uběhla v knihách i ve filmu už řada let. Fanoušci a vášniví čtenáři ovšem tento kouzelnický svět rádi zkoumají do detailů dodnes. A nyní kvůli tomu přišli na chybu a příběhovou díru, kterou spisovatelka J. K. Rowling nikdy pořádně nevysvětlila. Jedná se přitom o detail, který souvisí přímo se zabitím Harryho rodičů a mohl by mít na celou kouzelnickou ságu velký vliv.

Konečně známe pravdu

Jak fungují pohyblivé obrazy v Harry Potterovi? Fanoušci konečně rozlouskli tuhle největší otázku!

O co jde? Fanoušci jsou zkrátka zmateni z toho, co se s několikaměsíčním Harrym stalo poté, co byli jeho rodiče zabiti a on de facto poprvé porazil Voldemorta. Zatímco k vraždě Lily a Jamese došlo na Halloween, Hagrid dorazil na své létající motorce k Dursleyovým až večer 1. listopadu. Je zde díra 24 hodin, během níž se neví, co se s Harrym stalo. A to je detail, který fanoušky evidentně hodně trápí a horečně o něm na internetu diskutují.

Odmítají přitom odpověď, že by Hagridovi trval převoz tak dlouho. Malého Harryho totiž musel v Godrikově dole vyzvednout prakticky ihned po tragédii, než se na místo dostavili mudlové. A ve své létající motorce asi těžko řešil nějaké zácpy. Co tedy s malým Harrym celý den dělal? Vzal ho na výlet po Velké Británii, nebo prostě čekal, až okolo nebude žádný mudla? Něco nám spíše říká, že se jedná o chybu známé spisovatelky, kterou si ani ona sama neuvědomila. A nebo je Hagrid prostě nejhorší chůva široko daleko.

Připomeňte si 10 zesnulých herců z Harryho Pottera:

Zemřel známý herec z Harryho Pottera.

GALERIE: Smutná zpráva! Zemřel slavný herec z Harryho Pottera! Co se mu stalo?

Daniel Radcliffe (Harry Potter)

GALERIE: Jak se proměnili slavní herci z Harryho Pottera? Tyhle PŘED a PO fotky vás zaručeně dostanou!

reklama