Extrém

15. listopadu 2018 17:05

redakce Prima Lajk

FOTO 18+: Dva muži skončili upáleni zaživa kvůli zprávě z WhatsAppu! Co měli provést?

Muži byli upáleni zaživa kvůli drbu.

Že jsou všechny drby nevinné? Ale kdeže. Kvůli jednomu drsnému drbu teď totiž dva muži z malého města v Mexiku skončili upáleni zaživa davem naštvaných vesničanů.

21letý Ricardo Flores a jeho 43letý strýc Alberto Flores totiž byli podezření z únosu několika dětí, které měli prodávat na černém trhu jako zdroj orgánů. Dost drsné obvinění ale k jejich smůle bylo pravděpodobně celé smyšlené. Policie muže původně odvezla na výslech související s rušením klidu, jenže jakmile je vesničané spatřili v policejním voze, bylo zle. Přes WhatsApp se začala šířit zpráva, že jsou viníky, a že se ukrývají na policejní stanici. Situace pak rapidně eskalovala. Lidé použili veřejný rozhlas ve městě, aby se zorganizovali, nakoupili benzín a připravili se oba muže násilně vytáhnout z cely. To se jim eventuálně podařilo a Ricardo s Albertem byli krátce poté umláceni a zapáleni zaživa. Celá věc přitom byla natáčena a streamována na Facebook Live, kde jejich příbuzní hrůzný čin sledovali.

Mexické úřady už zadrželi několik lidí, kteří jsou podle všeho za útok zodpovědní a nyní vyzývají technologické společnosti jako Facebook a další, aby na svých systémech a sítích začali vyvíjet opatření proti podobným davovým šílenstvím.

Sdílejte článek

Přečtěte si také