Extrém

11. září 2015 16:21

redakce Prima Lajk

FOTO: Co si sbalili syrští uprchlíci na cestu do Evropy? S tím byste týden na lodi fakt nezvládli…

Na otevřeném moři v rozhoupaných lodích jim hrozí smrt prakticky pořád, navíc si s sebou mohou vzít jen to nejnutnější a někdy ani to ne, protože pašeráci chtějí mít co nejvíc místa pro lidi. V přeplněných lodích tak uprchlíkům musí stačit třeba jen pas a láhev vody.

Čtyři uprchlíci, kterým se podařilo dostat do Evropy, ukázali, co si s sebou na nebezpečnou cestu vzali. S tím by mnozí z nás nevydrželi ani jeden den! I když uprchlíkům hrozí na moři smrt utopením, jsou ochotní dát všechno, co mají, aby se dostali na lodi směřující k Evropě. Fakt, že se mohou utopit, je prý neodrazuje. Hranice ze Sýrie jsou do ostatních arabských států zavřené a cesta za lepším životem vede hlavně přes moře.

Ahmed měl možnost si vzít víc věcí než ostatní. Zabalil si jídlo, cigarety, vodu, datle, pas nebo prášky proti bolesti.

To Houthajfa si musel vystačit jenom s malou lahví vody, bundou, pasem a průkazem, který dokazuje, že pracoval pro syrskou armádu.

Nizar si k dokumentům přibalil ještě výuční list elektrikáře nebo prášky proti mořské nemoci.

To Abu Jana proti mořské nemoci bojoval třemi citrony. Zabalil si i laserové světlo, aby na sebe upozornil jiné lodě v případě nouze. Do batohu se mu ještě vešly prášky proti bolesti nebo krém proti slunci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také