Extrém

16. července 2019 17:02

redakce Prima Lajk

FOTO: Cyklista během závodu spadl na obří třísku, která mu probodla plíci. Tenhle pohled je jen pro otrlé

Nebohý závodník se připletl do hromadné kolize a spadl přímo na obří dřevěnou třísku. Skončil s probodnutým bokem a plící...

Děsivý moment prožil sedmnáctiletý cyklista z Itálie na juniorském mistrovství Evropy v belgickém Gentu. Ital Lorenzo Gobbo se totiž připletl do hromadné kolize několika závodníků, při níž se z okraje trati odlomil půlmetrový kus dřeva. Italský cyklista spadl přímo na tuto obří třísku, která mu rozřezala stehno a probodla bok. Gobbo byl po této hrůzostrašné nehodě okamžitě převezen do nemocnice, kde mu chirurgové dřevěný úlomek odstraňovali z těla celé tři hodiny.

Podle zprávy italského cyklistického webu BiciTV nešťastný závodník neztratil při incidentu vědomí a měl obrovské štěstí, že se přítomným záchranářům podařilo zastavit krvácení. Generální ředitel společnosti, která organizovala závod, údajně navštívil cyklistu den po náročné operaci a sdělil serveru BBC Sport, že se mladík velmi dobře zotavuje. Jak můžete vidět na následující fotografii, měl tedy skutečně štěstí v neštěstí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také