Extrém

4. října 2016 12:20

Tereza Javorová

FOTO: Pokud jste sdíleli tuhle fotku kočky, Facebook vám brzy zablokuje účet! Varujte ostatní dřív, než bude pozdě...

Tohle není žádný hoax. Faceebok zablokoval účty všem, kdo sdíleli fotku této kočky. I když to zkusili třeba jen z legrace! Od té doby se nemohou přihlásit...

Zdá se to neuvěřitelné, ale Facebook kromě nahoty či násilí začal bannovat i fotky koček. Tedy ne všech. Ale pouze tét konkrétní. Jedná se obrázek kočky, která má oblečený oblek s kravatou. Pro normální lidi je to pouze vtipná koláž, která jim může připomínat třeba jejich šéfa. Jenže pro facebook je to nepřijatelný obsah.

"Kamarád mi poslal tuto foktu přes WhatsApp a mně přišla vtipná. tak jsem si sdílel na Facebooku. Během pár vteřin se mi však účet odhlásil a nemohl jsem se přihlásit ani na mobilu, tabletu ani na počítači. Hlásilo mi to, že můj účet je zablokovaný," svěřil se blogger Varun Krishnan.

Lidé mu neveřili a tak zkusili sdílet fotku zdánlivě nevinné kočky v obleku sami na svých účtech. A stalo se jim to samé. Fotka by přitom neměla porušovat regule Facebooku ani jeho striktní politiku, které příspěvky můžeme sdílet. Experti však na fotce objevili rozmazané písmo v místech pravého ramene obleku. Není však rozluštitelné, co je tam napsáno. Právě to by mohl Facebook považovat za nevhodné.

Zvláštní však je, že i když grafici písmo smazali a fotku uložili pod jiným názvem bez dřívější historie, Facebook ani tak fotku nepřijmul. Jedná se o velkou záhadu, ale pokud nechcete mít svůj účet zablokovaný, tuto fotku rozhodně nesdílejte!

Podívejte se na nejkrásnější plemena koček do galerie.

Sdílejte článek

Přečtěte si také