Extrém

16. března 2016 14:28

Tereza Javorová

FOTO: Před tímto módním trendem lékaři naléhavě varují! Co se vám může stát?

Oblíbily si to celebrity jako Kim Kardashian, její sestra Khloe i modelka Amber Rose. Podel lékařů ale riskují svoje zdraví! O co jde?

Mysleli jste si, že Kim Kardashian i její sestra mají úzký vosí pas daný od přírody? Ani náhodou. Pro tvar přesýpacích hodin svého těla musí docela dost trpět. Za všechno může tzv. waist trainer, novodobá podoba korzetu. Břicho drží stažené a podle jeho zastánců dokonce podporuje spalování tuků v této oblasti a hubnutí.

Lékaři to však tvrdě vyvracejí. A zároveň před korzetem hlasitě varují. „Omezuje to dýchání, a to dokonce až o 29 %. Žaludek je velmi stlačený a vylučují se nadměrně žaludeční šťávy. Což může působit pálení žáhy, ale i problémy s trávením," zjistili na Iowa University.

Ani s tím hubnutím to nebude tak slavné. Pokud je břicho stažené korzetem, břišní svaly nemají důvod, aby se zapojovaly a podpíraly páteř. Místo vytouženého zpevnění a úzkého pasu tak svaly naopak ochabují. „Nelze přimět tuk, aby se neukládal do nějaké oblasti. I když nosíte korzet, tak tuk se na břiše stejně ukládat bude," doplňují výzkumníci.


Přečtěte si také