Extrém

24. května 2016 13:53

Adéla Skřivánková

FOTO: Šikanuje Facebook tlusťošky? Zakázal fotky plus-size modelky Tess Holliday. Nabádá prý k nezdravému životnímu stylu

Facebook už cenzuruje nejen nahotu či kradený obsah, ale nově i "diktuje" jak má žena vypadat. A zablokoval tak například fotky plus-size modelky Tess Holliday.

Tess se objevila v reklamě feministické organizace cherchez la Femme, která na Facebooku inzerovala svoji událost s názvem Fenimism and Fat. Jenže Facebook zdánslivě nevinnou reklamu zakázal! Problém měl s fotkou plus-size modelky Tess Holliday. i když je žena celosvětově známá právě pro svoji obézní postavu, za kterou se rozhodně nestydí ani v plavkám, podle Facebooku do reklamy nepatří.

Reklama na Facebooku prý nemá zobrazovat nedosažitelný ideál ženské krásy a hmotnosti, ale ani krajně nežádoucí fyzický stav. Fotka Tess prý zobrazuje nezdravý životní styl a uživatele může uvést do deprese.

Členka feninistické skupina Jessa Gleeson uvedla: „Chápu, že se Facebook snaží potlačit poruchy příjmu potravy, ale každá žena má možnost si vybrat, jak bude vypadat a jaký bude mít životní styl. A na Facebooku jsou různé ženy různé hmotnosti, které nelze přehlížet nebo zablokovat."

Jak vypadá nejslavnější plus-size modelka světa se můžete podívat tady:

Sdílejte článek
Štítky reklama životní styl Facebook hmotnost modelky Obrázek

Přečtěte si také