Extrém

21. června 2017 12:10

redakce Prima Lajk

FOTO: Tahle mapa ukazuje nejvíc rasistické státy Evropy. Neuvěříte, jak špatně dopadlo Česko

Držíme snad hodně nelichotivé prvenství?

Rasismus stále zůstává jedním z nejpalčivějších témat ve společnosti a ve spojitosti s mnohými tragickými událostmi posledních měsíců se otázka rasismu skloňuje čím dál častěji. Opravdu je rasismus v dnešním světě tak velkým problémem? Na to se snažil zodpovědět server Mind Hacks, který ve svém průzkumu zjišťoval, jak rasistické jsou jednotlivé země v Evropě.

Ve výsledcích se vycházelo z toho, jaké pocity mají občané jednotlivých států při pohledu na člověka černé pleti. Průzkumu se pak zúčastnilo přes 288 tisíc lidí a data shromažďovali lidé ze samotného Harvardu od roku 2002 do roku 2015. Nyní pak byla zveřejněna mapa, na níž je jasně vidět, jak si jednotlivé státy vedou. A pro nás to není opravdu hezký pohled.

Jak už vám asi došlo, tak světle modré země jsou ty nejméně rasistické, zatímco v těch červených až rudých se nacházejí ti největší rasisti. A Česká republika dopadla podle tohoto průzkumu společně s Litvou nejhůře a můžeme se “pochlubit“ zdaleka největší indexem! Špatně pak dopadla také většina východních států a překvapivě také Portugalsko či Itálie. Nejméně rasistů je naopak ve Velké Británii, Francii či Skandinávii. Co si myslíte o výsledcích vy? Opravdu je na tom Česká republika tak špatně?

Mapa rasismu., Foto: mindhacks.com

Sdílejte článek

Přečtěte si také