Extrém

19. srpna 2015 14:20

redakce Prima Lajk

FOTO: Vdala se, ale pannou zůstane navždycky. Jak vypadá svatba s Ježíšem?

Osmatřicetiletá učitelka katechismu z amerického státu Indiana si na obřad pečlivě vybírala šaty a u oltáře slíbila, že nikdy nebude mít sex a že nebude mít žádný vztah. Přitom nemusí vstoupit do kláštera, stala se „vysvěcenou pannou“.

Ty na rozdíl od jeptišek nežijí v klášteře ani nemají žádné jasně dané povinnosti vůči církvi, nicméně se očekává, že se do aktivit organizace budou zapojovat. Jejich tradice skončila se středověkem, ale v roce 1970 došlo k obnovení těchto svateb. Ženy, které tyto vdavky chtějí, musejí být panny a ani nikdy nemít vztah s mužem. Manželské povinnosti mají úplně naruby, pannami musí zůstat i po svatbě.

Žena tvrdí, že je naprosto přirozené chtít svatbu a je jedno, jestli si vezmete svého partnera či partnerku a nebo Ježíše, jak to udělala ona. Strávila mnoho času vybíráním svatebních šatů jako každá nevěsta. Nakonec sáhla po jednoduchých bílých, protože v jedné části obřadu musela ležet na břiše na chrámové podlaze.

Na obřad, kde u oltáře stála jen nevěsta obklopená ministranty a kněžími, dorazilo mnoho lidí. Hlavně zvědavci, ale učitelka je nadšená, protože doufá, že třeba někoho inspiruje. I tak má ale Ježíš už docela slušný harém. Po světě mu pobíhá tři a půl tisíce manželek a jen ve Spojených státech si může vybírat z 230 žen, které se za něj provdaly.


Přečtěte si také