Extrém

7. září 2016 15:50

redakce Prima Lajk

FOTO: Žáci hodili batoh hluchého spolužáka do záchodu. Jeho maminka ho odhlásila ze školy a potom...

Dojemný a zároveň smutný příběh nyní zasáhl celý internet.

Alex Hernandez z Nebrasky je středoškolák, který už od narození trpí hluchotou. Kvůli jeho ušnímu implantátu a jizvám z operace je pak odjakživa ve škole obětí odporné šikany. Děsivá situace pak vyvrcholila před několika dny, když nebohý Alex nemohl najít svou školní tašku. Učitelé poté zjistili, že batoh, v němž byl mimo jiné také tablet, peníze či baterie do implantátu, ukradli dva studenti a hodili ji do záchodu.

Alex i jeho rodina byli z celé události v šoku a fotka batohu společně se smutným příběhem se dostala brzy na internet. Netrvalo to dlouho a klukův osud vyvolal velké reakce a stal se virálním hitem. Alexova rodina se dočkala podpory doslova z celého světa a na internetu byla dokonce zřízena sbírka na koupení jeho nových školních potřeb. Událost se dostala i do amerických televizí a škola už prý viníky po zásluze potrestala.

I přes ohromnou podporu a upřímná slova dojetí se však Alex už nedokáže na svou střední školu vrátit. Jeho maminka ho proto přihlásila do nové školy, kde se snad konečně dočká potřebných kamarádů a všeobecné podpory. Celý svět tak doufá, že se hluchý chlapec konečně dočká spokojeného dospívání bez týrání a šikany.