Extrém

12. července 2017 15:50

redakce Prima Lajk

FOTO: Žáci vyhodili batoh hluchého spolužáka do záchodu. Maminka ho potom odhlásila ze školy a...

Dojemný a zároveň smutný příběh dojal naprosto všechny.

Alex Hernandez z Nebrasky je středoškolák, který už od narození trpí hluchotou. Kvůli jeho ušnímu implantátu a jizvám z operace je pak už několik let ve škole obětí hnusné šikany. Děsivá situace pak vyvrcholila poté, když nebohý Alex nemohl najít svou školní tašku. Učitelé po dlouhém pátrání zjistili, že batoh, v němž byl mimo jiné také tablet, peníze či baterie do implantátu, ukradli dva studenti a hodili ho do záchodu.

Alex i jeho rodina byli z celé události v šoku a fotka batohu společně se smutným příběhem se dostala brzy na internet. Netrvalo to dlouho a klukův osud vyvolal velké reakce. Alexova rodina se dočkala podpory doslova z celého světa a na internetu byla dokonce zřízena sbírka na koupení jeho nových školních potřeb. Událost se dostala i do amerických televizí a škola prý viníky po zásluze potrestala.

I přes ohromnou podporu a upřímná slova dojetí se však Alex už nedokázal na svou střední školu vrátit. Jeho maminka ho proto přihlásila do nové školy, kde se snad konečně dočkal potřebných kamarádů a všeobecné podpory. Celý svět tak doufá, že hluchý chlapec konečně zažije spokojené dospívání bez týrání a šikany.

Sdílejte článek

Přečtěte si také