Extrém

8. června 2015 10:57

Tereza Javorová

FRAJERKA! 99letá babička získala vysokoškolský titul společně se svojí vnučkou

Seznamte se s Doreethou Daniels. Tahle neuvěřitelná dáma za rok dovrší jedno století svého života a místo pletení, koukání se na televizi a postávání před Lidlem se rozhodla získat vysokoškolské vzdělání. Trvalo jí to sedm let, ale nakonec odpromovala společně se svojí vnučkou!

Doreetha Daniels by měla být příkladem pro všechny důchodce, co se už v pětašedesáti letech cítí jako nad hrobem.

"Je mi 99 let a jsem tady!" zahájila Doreetha svůj proslov na vysokoškolské promoci. Od roku 2009 tvrdě dřela a pilně se učila, aby získala titul ze společenských věd na univerzitě College of the Canyons v Kalifornii. Po sedmi letech se tak stala nejstarším absolventem v pětačtyřicetileté historii školy.

A neměla to vůbec jednoduché. Během studia prodělala několik mrtviček, ztratila řidičský průkaz, ale i přesto musela udržovat tempo se svými spolužáky. Ti byli ve věku jejích vnoučat! Vedení školy ale přiznalo, že Doreetha patřila k nejpilnějším a nejpracovitějším studentům.

Říkáte si, proč to, proboha, na stará kolena dělala? Ke studiu ji inspirovala její vnoučata, která již navštěvovala vysokou školu.Nakonec se svojí vnučkou i odpromovala."Byl to můj dlouholetý sen a konečně jsem dosáhla toho, po čem jsem celý život toužila," řekla dojatě Doreetha během slavnostní ceremonie.

"Nikdy se nevzdávejte. Nedovolte nikomu, aby vás od vašeho snu odradil. Prostě to udělejte!" motivovala svoje spolužáky Doreetha.

Co bude Doretha po získání vysokoškolského titulu dál dělat, neprozradila. Jisté ale je, že pletení to nebude.

Sdílejte článek
Štítky studium Kalifornie Lidl pletení College of the Canyons

Přečtěte si také