FRAJERKA: Nevidomá dívka našla přítele a vede videoblog o životě slepců, radí i s make-upem!

Devatenáctiletá Lucy z Velké Británie trpí genetickou vadou, která ji v dospívání připravila o zrak. Jenže dívka se nevzala, našla si přítele, se kterým teď žije a vede na serveru YouTube blog, který odebírá téměř 20 tisíc lidí.

Když bylo Lucy jedenáct, už neviděla na pravé oko. V šestnácti ztratila zrak kompletně. Lékařům se podařilo obnovit asi pět procent zraku, to Lucy pomohlo alespoň vnímat barvy. Třeba když si přímo před oči dá skleničku s lakem na nehty, který chce použít v nějakém ze svých instruktážních videí na YouTube. Část jich je o životě slepců, zbytek se věnuje líčení. A Lucy to jde skvěle!

I když ji první kluk odkopl, když mu ve čtrnácti řekla, že brzy přijde o zrak úplně, nevzdala se a časem se v jejím životě objevil Ollie. Potkala ho dva měsíce před tím, než oslepla, takže si ještě pamatuje jeho tvář.

Teď se stěhují do společného bytu a spustili videoblog, kde Lucy ukazuje, jak se správně nalíčit. Bez toho, aby se mohla prohlédnout v zrcadle, perfektně nanáší make-up na obličej. A její vzkaz společnosti nezůstává jenom u video tutorialů. Lucy chce dát světu najevo, že láska je slepá. Někdy doslova.

Hledá tak podporu u různých organizací, aby usnadnila slepým lidem randění a hledání partnera. Chce, aby bylo více seznamovacích akcí pro slepce a aby nevidomí lidé mohli setřást stigma, které se s tímto postižením pojí. Lucy také upozorňuje na riziko, že někteří muži mohou chtít slepou dívku, protože potřebují někoho, kdo by byl na nich závislý. Jenže Lucy dokazuje, že tenhle stereotyp prostě neplatí.


Přečtěte si také