Extrém

18. června 2016 11:44

redakce Prima Lajk

GALERIE: 3x málem zemřel, když zachraňoval psy z trhu v Číně. Takhle nelidsky se prodává psí maso…

Marc Ching zachraňuje psy a kočky z „festivalu“, kde se zvířata mučí a prodávají. Ačkoli se slavné osobnosti nejen v Číně vyslovují proti konci tohoto barbarství, mnohdy kradení domácí mazlíčci tu dál umírají.

V provincii Kunag-si na jihu Číny se koná trh, který by vyděsil snad každého. Psí jatka tu ale prosperují. Nejde jen o konzumaci psího masa, ale také o nehorázné mučení, jakým zvířata procházejí. Výjimkou není usekávání končetin, aby se nemohla pohybovat! Vloni trh začal neplánovaně už o týden dříve, aby organizátoři zmařili protesty celebrit a novinářů. Událost se koná každoročně na konci června. Marc Ching pochází z amerického Los Angeles, ale už podnikl šest cest do Asie, aby zachránil zhruba tři sta psů, jednu kachnu a jednu ovci, které někdo za živa odstranil kus kožichu i s kůží. Na festival se dostal jako americký podnikatel shánějící psí maso pro import do USA. Zmlátili ho, okradli, postřelili a vyhrožovali mačetou. Kvůli záchraně zvířat stál několikrát na pokraji smrti.

Založil organizaci Animal Hope & Wellness Foundation, která krom záchrany zvířat hledá i nové domovy v USA pro oběti psích trhů. A tam jeho pomoc nekončí. Majitelům jatek podává pomocnou ruku také! Pomáhá jim otevřít si vegetariánské restaurace, aby měli náhradu za ušlé zisky z prodeje psího masa.

Sdílejte článek
Štítky pes Asie maso Los Angeles galerie USA Čína

Přečtěte si také