Extrém

26. února 2016 12:32

Petr Cífka

GALERIE: Dojemné! Ženě objevili rakovinu. Ona se místo boje o život vydala na cestu kolem světa

Lékaři chtěli, aby podstoupila riskantní léčbu. Devadesátiletá babička si však místo toho rozhodla splnit životní přání.

Neuvěřitelný příběh babičky Normy se začal psát před více než půl rokem, kdy zažívala jedny z nejhorších okamžiků ve svém životě. Milovaný manžel Leo nedávno zemřel a ona sama se u doktora zrovna dozvěděla hrozivou diagnózu v podobě zákeřné rakoviny. Lékaři už jí sdělovali jejich plán zahrnující sérii chemoterapií i vážnou operaci. Ona se však postavila svému neveselému osudu čelem, odhodlaně vstala a šokovaným odborníkům řekla: „Je mi devadesát, vyrážím cestovat.“

Odvážná žena si prostě řekla, že místo rizikové léčby, která měla vzhledem k jejímu věku malou šanci na úspěch, začne žít své poslední měsíce plnými doušky a splní si svůj dávný sen. Vždy totiž toužila procestovat celý svět. Se svým synem, jeho manželkou a věrným psem se tak vydala na cestu kolem světa. Za posledních šest měsíců pak stihla procestovat Spojené státy, Čínu i části Evropy a se svým cestováním ještě zdaleka nekončí.

Její syn pak o zážitcích z jejich cesty pravidelně informuje na svém Facebooku a říká, že maminka už dlouho nebyla šťastnější. Nemoc ji nijak nelimituje a zatím necítí ani vážné bolesti. Doufejme, že jí tento elán vydrží co nejdéle. Její vnitřní sílu ji totiž může většina z nás jenom závidět.

Sdílejte článek
Štítky Evropa rakovina Facebook galerie USA Čína Cesta kolem světa

Přečtěte si také