Extrém

13. června 2016 15:01

Adéla Skřivánková

GALERIE: Holky, pozor! Tento populární vlasový trend z vás udělá plešatku! Který to je?

Děsí vás, když v hřebenu najdete chomáč vypadaných vlasů? Tak pozor na tento vlasový trend. Kvůli němu vám vlasy vypadají úplně a zůstanete plešatá!

Kadeřnice a hairstylistka Jasmine Collins nedávno upozornila na svém Instagramu na to, jaké děsivé následky může mít populární vlasový trend zvaný sew-in. Tedy zaplétání úzkých copánků a následné našívání umělých vlasů na tyto copánky. Vlasy pak vypadají hustší a bohatší. Velmi často si sew-in nechávají dělat Afroameričanky, ale ke kadeřnici pak chodí s brekem. Vlasy jim totiž začaly vypadávat! Podle kadeřnice za to může nadměrná zátěž vlasového kořínku, který je konstantně natahován a jednou už to zkrátka nevydrží a vlas uvolní.

"Je to velmi nebezpečné. Vlasový kořen je tak velmi poškozen a dobu trvá, než se zregneruje. A jestli vůbec. Ženám radím, aby byly ke svým vlasům šetrné. Jinak možná nenávratně skončí jako plešatky."

Pleš se dá zakrýt samozřejmě parukou, ale ty jsou velmi nákladné, pokud žena nechce vypadat jako transvestita. Možností pak je zbylé vlasy na zátylku, které nebyly tak natahovány a tolik jich nevypadalo ostříhat úplně nakrátko a sčesat dopředu. O bujné kštici si ale ženy mohou pak už nechat jenom zdát.

Podívejte se do galerie, jak následování vlasových trndů může dopadnout.

Sdílejte článek

Přečtěte si také