Extrém

1. června 2015 16:26

Barbora Koukalová

Galerie, kterou nechcete vidět: Takhle to vypadá v čínské továrně. Na maso psů a koček!

V čínském Jü-linu se každoročně koná festival hojnosti masa, který je trnem v oku aktivistům i obyčejným lidem. Jenže s tím moc dělat nemohou, protože tamní zákony nepřekračuje, i když se na něm prodává maso psů a koček. A tohle je pohled pouze pro silnější povahy.

Jiný kraj, jiný mrav. Zatímco jinde by nepozřeli krávu nebo prase, my v Evropě máme problém s tím, že jinde jedí koně, psy nebo kočky.

Tedy zvířata, která jsou pro nás přítulná, domácká a slouží nám k tomu, abychom se v jejich společnosti cítili dobře. A tak těžko dovedeme pochopit, že jinde je mají raději na talíři než ve vystlaném pelechu u postele.

V Číně jedí psy. To je prostě fakt, s nímž nemůžete nic moc dělat, i když se mnoho aktivistů každoročně snaží, ale marně. Město Jü-lin je proslulé svým festivalem masa, kdy jsou pokaždé zabity stovky psů a koček a jejich maso se pak prodává, což nezákonné není, ale podle organizace Humane Society International způsob jejich zabití už ano.

Jejich pracovníci nedávno získali cenná svědectví přímo z továrny a všechno řekli britským novinářům z deníku Daily Mail. Podle zaměstanců továrny na maso, kteří hovořili s pracovníky organizace tajně, jsou chytáni i psi a kočky, kteří někomu patří, jen mají tu smůlu, že se zaběhli daleko od svého domova.

Než jdou na hák stažení z kůže, jsou zabiti nehumánním způsobem, je jim podříznuto hrdlo zaživa a zcela jistě cítí bolest, navíc čekají na smrt v hrůzných podmínkách, ve špinavých klecích namačkaní jeden na druhého, kolikrát se zlomeninami a dalšími zraněními.

Čínská vláda o tom ví a čínská vláda to chce změnit, ale síly jí na to nestačí. Tak snad pomohou tyto nemilé obrázky.

(bk)


Přečtěte si také