Extrém

23. března 2016 13:56

redakce Prima Lajk

GALERIE: Nářez! Borec si vytvořil vlastní rovnátka! Stálo ho to pouhých…

Potřebujete úpravu zubů a nechce se vám utrácet zbytečné peníze? Tento student má pro vás návod, jak si rovnátka udělat sami doma!

Třiadvacetiletý Amos Dudley dlouhá léta řešil vážný problém. Měl totiž zkřivené horní zuby a situace ho trápila údajně natolik, že se ve společnosti raději příliš neusmíval. Rozhodl se tedy celou věc řešit neviditelnými rovnátky. Jelikož ovšem zjistil, že potřebná rovnátka od lékařů by ho přišly v přepočtu na 190 tisíc korun, rozhodl se pro velmi netradiční řešení. Rovnátka si prostě vyrobil sám.

Coby student digitálního designu má totiž ve škole přístup ke speciální 3D tiskárně a právě na ní si vyrobil vlastní zubní výpomoc. Záležitost samozřejmě neodbyl a přípravy mu zabraly hodně práce a výzkumů. Nakonec si však vytvořil perfektní model zubu, z něhož pomocí tiskárny vyrobil rovnátka. Ty zafungovaly dokonale a on má po šestnácti týdnech nošení zuby hezčí, než kdy dřív. Celá výroba ho pak vyšla jen na necelých 1500 korun. Jeho výrobek se tak ihned stal hitem internetu a zubaři nejspíš doufají, že podobně jim nesebere kšeft více lidí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také