Extrém

13. prosince 2016 13:06

redakce Prima Lajk

GALERIE: Nemocný chlapec zemřel v náručí Santa Clause. Jeho poslední slova vás zaručeně rozbrečí!

Symbol Vánoc většinou rozdává radost. Tentokrát byl ale přítomen i u jednoho velmi smutného momentu.

Američan Eric Schmitt-Matzen rozveseluje děti v kostýmu Santa Clause už šest let. Na jeden ze svých posledních zážitků ovšem jen tak nezapomene. Vyrazil totiž do nemocnice v Tennessee, kde se rozhodl splnit přání pětiletého umírajícího kluka, jenž trpěl nevyléčitelnou nemocí. Ten si ještě přál naposledy vidět Santa Clause. Zdravotní sestra proto ihned zavolala Ericovi a ten byl za pouhých 15 minut na místě.

Ještě předtím, než šel dovnitř za chlapcem, dala mu maminka pro dítě vánoční dárek. Sám si byl vědom vážnosti situace. Požádal proto všechny, kteří by mohli v jejich přítomnosti plakat, aby raději odešli. Věděl totiž, že by sám v případě slz tuto situaci emočně nezvládl. Eric se pak vydal za nemocným klukem a předal mu dárek. Dítě bylo z přítomnosti Santa Clause překvapeno a ihned si spolu začali povídat.

Hoch byl velmi slabý a Eric měl o něj velké obavy. Nedokázal ani sám rozbalit svůj dárek. Santa se ho však snažil rozveselit a označil ho za svého věrného vánočního skřítka. „Říkají mi, že zemřu. Jak poznám, že už jsem tam, kam teď mířím?“ zeptal se ho chlapec a poprosil ho o pomoc. Muž ve vánočním kostýmu mu ale ihned odpověděl. „Až tam přijdeš, řekni jim, že jsi Santův první skřítek, a oni tě pak pustí dál,“ odvětil mu Santa. To udělalo chlapci přece jen trošku radost. Pak se posadil, objal Santu a řekl mu svá poslední slova: „Pomůžeš mi?“ Než ovšem Eric stačil odpovědět, dítě mu zemřelo v náručí.

Eric chvíli poté vstal a odešel. Plakal celou cestu domů a nedokázal se druhý den setkat ani se svými vnoučaty. I přesto šedesátiletý muž ví, jak je jeho role Santa Clause pro děti důležitá a ve svém poslání hodlá i nadále pokračovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také