Extrém

23. prosince 2016 14:44

redakce Prima Lajk

GALERIE: Nevinný muž byl po 31 letech propuštěn z vězení. Neuvěříte, jak směšného se dočkal odškodnění!

Doufal, že se dočká satisfakce za zkažený život. Místo toho se dočkal další šoku.

Neskutečně smutný příběh zažívá Američan Lawrence McKinney. Ten byl v roce 1978 odsouzen k neskutečným 115 letům vězení za znásilnění a domnělou krádež. Muž ovšem celou dobu tvrdil, že je nevinný. Až v roce 2009 mu daly zákonné složky konečně za pravdu. Provedené testy DNA totiž prokázaly, že je nevinný a vůbec se neobjevil na místě činu. Lawrence byl po 31 letech propuštěn z vězení. Tím ovšem jeho trápení zdaleka neskončilo.

Lawrence totiž sedm let bojuje u soudů o odpovídající odškodnění v hodnotě 1 milionu dolarů a s tím spojené právní očištění jeho jména. Jeho případ byl ovšem dvakrát, naposledy v září, soudem odmítnut a on se zatím dočkal pouze nechutně směšně kompenzace. Úřady mu tak za jeho nespravedlivý pobyt ve vězení, v němž strávil většinu života, vyplatily v přepočtu jen necelé 2 tisíce korun!

Nyní šedesátiletý Lawrence tak žádá co nejrychlejší spravedlnost a chce zpátky svůj život. Ví totiž, že kdyby se dočkal vytoužené kompenzace a statusu nevinného, mohl by konečně žít jako ostatní. Dlouhá desetiletí strávená ve vězení mu ale už nikdo nevrátí. Dočká se přeci jen šťastného konce?

Sdílejte článek
Štítky vězení muž znásilnění galerie věznice neprávem odsouzen

Přečtěte si také