Extrém

6. června 2017 14:48

redakce Prima Lajk

GALERIE: Svět obdivuje hrdinu z Londýna! Tento muž se sám postavil třem ozbrojeným teroristům, přitom je fotbalový chuligán!

Příběh, který dojímá celý internet.

Je to teprve pár dní, co svět šokoval další ohavný teroristický útok, který se stal tentokrát v Londýně. Tři útočníci zde v sobotu najeli dodávkou do chodců a následně dojeli na Borough Market, kde bodali do lidí. Teroristický čin, během něhož byli všichni útočníci policí zastřeleni, si vyžádal 7 obětí. Během děsivé tragédie se ovšem objevil také jeden hrdina, jehož příběh nyní zasáhl celý svět.

Oním hrdinou je 47letý Londýňan Roy Lerner, který se v době útoku nacházel v jedné z restaurací v Borough Market. Muž totiž poté, co trojice teroristů s noži vtrhla dovnitř, neutekl, ale naopak stanul ozbrojeným útočníkům tváří v tvář, pouze se svými pěstmi. Když začali útočníci volat Alláha, on jim odvážně odpověděl: „Se*u na vás, já jsem Millwall!“ Muž je totiž fanouškem právě zmiňovaného fotbalového klubu, jenž je známý svými brutálními příznivci, tzv. ultras.

Teroristé se na Roye ihned vrhli a on dal tak ostatním v restauraci čas co nejrychleji utéct. A to se mu opravdu podařilo. Roy se sice teroristům snažil ubránit a jako správný fotbalový rváč se bránil vším, co měl po ruce. Nakonec ovšem skončil s osmi bodnými zraněními a bojoval o život. Bodli ho na hlavě, na hrudi i na obou rukou. „Naštěstí ale žádná z ran na mě nešla přímo, jinak bych byl mrtvý,“ vzpomíná Roy. Útočníci se od něj poté přesunuli dál, k hospodě The Wheatsheaf. Po chvilce ale byli zastřeleni.

Muž byl ihned převezen do nemocnice a po operaci je nyní mimo ohrožení života. Jeho odvahu a obětavost obdivuje (nejen) celá Británie a lidé mu posílají dokonce dary. Tomu se říká hrdina!

Sdílejte článek

Přečtěte si také