Extrém

29. června 2017 11:00

redakce Prima Lajk

GALERIE: Tahle běžkyně podcenila ochranu před sluncem. Odpornější spáleniny jen tak neuvidíte!

Tohle je důvod, proč byste vždycky měli při běhání venku použít opalovací krém.

Nisbet běhá přes devět let a má za sebou už 11 maratonů. Nedávno se zúčastnila ultramaratonu, při kterém uběhla 111 kilometrů za 21 hodin. Svůj běh zahájila v 7 hodin ráno bez opalovacího krému. Jakmile se však v 10 dostala na první zastávku, namazala si celé tělo včetně nohou třicítkou. Myslela si, že takto vysoký UV filtr bude stačit. Spletla se.

O 21 hodin později, když doběhla do cíle, podle svých slov cítila intenzivní pálení na zadní straně lýtek a začala pozorovat první malé puchýřky. Po pár hodinách spánku se stav natolik zhoršil, že musela na pohotovost. Tam jí lýtka obvázali a poslali ji domů. Jenže další den se puchýře rozrostly do obřích rozměrů a bolest byla nesnesitelná. Třetí den byl vůbec nejhorší a nepomáhalo ani propíchnutí puchýřů a opětovné zabandážování lýtek.

Nyní už je ale Nisbet na dobré cestě k vyléčení, i když bolest přetrvává, stav jejích spálených nohou se zlepšuje. Podle doktorů jsou tyto případy podcenění hodnoty UV faktoru u maratonců naprosto běžné. Nisbet si také po tomto zážitku uvědomila, jak nezodpovědná v tomto případě byla, a zařekla se, že propříště bude o svou kůži lépe pečovat. Už jenom proto, že kvůli akutním bolestem ze spálení ještě ani nestihla oslavit svůj velkolepý úspěch v podobě doběhnutí 111kilometrového ultramaratonu. A to zamrzí.

Sdílejte článek
Štítky maraton běžkyně spáleniny

Přečtěte si také