Extrém

28. prosince 2017 15:19

redakce Prima Lajk

GALERIE: Ženě po zpackané operaci zůstala v nose tahle děsivá věc. Z jejího odstranění se vám udělá zle!

I takhle může dopadnout vytoužená plastika nosu.

Plastická chirurgie je zřejmě opravdu strašidelný proces, za který jsou lidé ochotni utrácet tisíce a tisíce, aby mohli změnit svůj vzhled. Není proto nic horšího, než zpackaná práce, zvláště když jít pod nůž je tak drahá záležitost a mění lidské životy. Pro jednu ženu ale dopadla obyčejná plastika nosu přesně takhle fatálně. Chirurgové jí totiž nechali mezi očima odhalený kus silikonového implantátu. Nejmenovaná obyvatelka jihothajského města Hat Yai se rozhodla podstoupit na místní klinice rhinoplastiku, tedy plastiku nosu. Nemohla si dovolit drahého doktora, proto si vybrala zmíněnou instituci, která ji po pokažené operaci odmítla pomoci. Co se týče požadavku o výraznější nos, operace proběhla úspěšně. Pacientce se ale při ní dostala do nosu infekce a na některých místech její tváře se objevil zánět.

Věci se zhoršily, když se silikonový implantát uvnitř nosu začal odhalovat mezi očima. Postupně se skrz kůži dostal zcela na povrch nosu a ženě nezbylo než vyhledat lékařskou pomoc u jiných odborníků. Léčbu jí nakonec poskytla plastická chirurgie v blízkosti thajského hlavního města Bangkok, kde jí implantát odstranili. Přestože jí zákrok pomohl, její potíže neskončily. Po implantátu jí v kořeni nosu zbyl obrovský kráter a lékaři stále nemají jasno, jak tuto hrůzostrašnou chybu napravit. Neví se ani to, jestli žena plánuje podniknout právní kroky proti původní klinice, která jí odmítá nejen pomoct, ale i převzít odpovědnost za nepovedený zákrok.

Poučení z tohoto případu je tedy zcela jasné. Přestože nikdy nemůžete mít stoprocentní jistotu, že operace bude úspěšná a dopadne podle vašich představ, rozhodně nepodceňujte důkladný průzkum plastických klinik a doktorů a snažte se o nich získat co nejvíce informací. Jen tak můžete zabránit tomu, abyste dopadli podobně jako chudák pacientka v naší fotogalerii.

Sdílejte článek

Přečtěte si také